Zobacz także stronę wsparcia promocyjnego dla filmu, czyli www.NieplanowaneWPolsce.pl

 

Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane.
abp J. Naumann

 

.Jako jedna z najmłodszych dyrektorek kliniki Planned Parenthood w USA Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze.

Przeczytaj pełny opis filmu »

.

LISTA KIN

Zapisz się poniżej, aby otrzymać informację o aktualizacji listy kin.

Powiadom mnie o aktualizacji listy kin »

MAPA KIN

Ważna informacja dla chcących zobaczyć film:

Jeśli chcesz zobaczyć film „Nieplanowane” to w pierwszej kolejności sprawdź repertuar najbliższego kina. Jeśli film jest w aktualnym repertuarze, to najlepsze co możesz zrobić to po prostu odwiedzić to kino. Biorąc pod uwagę, że nie wiemy jak długo film będzie wyświetlany, zachęcamy byś zaproponował swoim bliskim/wspólnocie/grupie wspólne wyjście do kina, i to szczególnie w pierwszym tygodniu od premiery.

Jeśli jednak filmu nie ma w repertuarze, to zainteresuj się poniższą instrukcją z tej strony.

Instrukcja obsługi mapy kin:

Na mapie zaznaczone są kina, w których grany jest film. Po kliknięciu w dane kino pojawią się szczegółowe dane: nazwa kina, adres, link do strony na której można kupić bilet. Lista aktualizowana jest na bieżąco i w każdej chwili mogą dojść nowe kina.

Luty-Marzec 2020

  1. Bielsko-Biała, Helios, Mostowa 5, 21.02
  2. Będzin, kino Nowość, ul. Potockiego, od 28.02
  3. Susz, SOK, ul. Wybickiego 10, 1.03

 

 

.
WSPIERAJ PROMOCJE LUB ZORGANIZUJ POKAZ

Jeśli spodobał Ci się film lub widzisz potrzebę, by pokazać go kolejnym osobom – dołącz się do setek osób w całej Polsce, które na różne sposoby wspierają jego  promocję i dystrybucję.

To od nas zależy ile osób pozna historię Abby Johonson.
Połączmy siły, by widzieć piękne owoce dystrybucji „Nieplanowanych” w Polsce!

Kliknij tutaj po więcej informacji »

.
INFORMACJE O FILMIE

„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.

Tymczasem film opowiada zaledwie prowincjonalną historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…

Prawdziwe „tornado”, jakie wywołał film w USA, ogarnęło także wiele innych krajów. Dość powiedzieć, że w Polsce petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi! Nieplanowane to obraz absolutnie nadzwyczajny nie tylko ze względu na walory filmowe, ale też na fakt, że jego historia żyje już własnym życiem. Bez względu na światopogląd, trzeba go zobaczyć i przeżyć.

***

Nieplanowane opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje.

Kategoria wiekowa: 15+

.
MATERIAŁY DO POBRANIA

Na stronie https://www.nieplanowanewpolsce.pl/wsparciepromocyjne możesz pobrać wszelkie materiały służące do promocji filmu oraz zamówić materiały drukowane (plakaty, ulotki)

Przejdź do katalogu materiałów do pobrania »

.
BĄDŹ NA BIEŻĄCO – ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER „NIEPLANOWANE W POLSCE”

Dołącz do nas i otrzymuj powiadomienia o wszystkim co ważne i dotyczy filmu „Nieplanowane”. Możemy tak wiele jak wielu nas jest!

Kliknij tutaj, aby zapisać się na newsletter „Nieplanowane w Polsce” »

.
KONTAKT

Działajmy wspólnie!

Dystrybucja filmu w Polsce: Rafael Film & Mikael.

Sprawy ogólne:
Andrzej Sobczyk, andrzej@gloria24.pl

Dystrybucja kinowa:
Pirania, tel. 606 492 036; e-mail: dystrybucja@pirania.info

PR i promocja:
Liliana Surma, tel. 500 062 574; e-mail: lila@rafael.pl
Małgorzata Myśliwa-Strejczyk , tel. 505 874 490;  e-mail: malgorzata@rafael.pl