[INSTRUKCJA] JAK ZORGANIZOWAĆ POKAZ FILMU W KINIE DLA PARAFII, WSPÓLNOT, SZKÓŁ


1. Proszę wybrać kino, w którym chce się zorganizować pokaz. Może to być mniejsze kino studyjne lub jedno z kin sieciowych jak Multikino lub Helios.

2. Proszę skontaktować się z kinem telefonicznie lub mailowo i zgłosić chęć zorganizowania pokazu oraz zapytać o warunki, na jakich można to zrobić.

Szukając numeru telefonu lub e-maila na stronie internetowej kina, warto od razu wybrać osobę odpowiedzialną za pokazy grupowe (w razie kłopotów ze znalezieniem odpowiedniego kontaktu – służymy pomocą).

Każde kino ma nieco inne warunki, na jakich organizuje pokazy grupowe. Wszystkie oferują na taki seans tańsze bilety, natomiast w zależności od kina warunkiem organizacji pokazu będzie określona minimalna liczba deklarowanych widzów. Ta minimalna liczba zależy od tego, czy seans ma się odbyć rano czy wieczorem, czy ma być w weekend czy w tygodniu i kształtuje się w przedziale od 40 do 70 widzów.

Jeśli mamy mniejszą grupę, można też porozmawiać z innymi wspólnotami, by wybrać  się na film wspólnie lub można porozmawiać  z kinem, by dołączyli grupę do seansu już zaplanowanego lub by seans dla takiej grupy  znalazł się w repertuarze i kino sprzedawało na niego bilety. Nie każde kino zgodzi się na taki scenariusz, ale warto zapytać lub skontaktować się z Rafael Film, który może się podjąć rozmowy w tej sprawie.

W Cinema City, rezerwacje grupowe możliwe są po kontakcie z centralą, gdzie dedykowane osoby zajmują się poszczególnymi kinami w miastach w Polsce. Kontakty telefoniczne oraz adresy email dostępne są na stronie kliknij tu

Jeśli warunki zaproponowane przez kino spełniają oczekiwania, należy ustalić datę pokazu. Warto to uczynić z  wyprzedzeniem dwutygodniowym, by był odpowiedni czas na zorganizowanie grupy.

3. Zorganizowanie grupy w parafii, szkole czy wspólnocie to już bardziej indywidualna sprawa.

W parafii zwykle odbywa się to poprzez ogłoszenie parafialne i zapisy na listę w zakrystii po Mszach Świętych. Dodatkowo oczywiście poprzez parafialne wspólnoty. Zwykle parafie nie dystrybuują biletów bezpośrednio (choć oczywiście jest możliwość kupienia w kinie „z góry” biletów dla parafian). Raczej chętni zapisani na listę odbierają bilety (i płacą) bezpośrednio przed seansem w kinie (zwykle ustala się z kinem jakieś hasło, np. nazwa parafi i, by chętni otrzymali w kasie umówioną zniżkę). Można też zastosować system voucherów (pobranych z kina), które odbiera się w zakrystii i wymienia na bilet w kinie.

W razie jakichkolwiek pytań, trudności, służymy pomocą. Współpracujemy bezpośrednio z większością pracowników kin odpowiedzialnych za pokazy grupowe, ale także z centralami sieci kin, dlatego wielokrotnie ułatwialiśmy organizację pokazów dla parafii.

Kontakt :
tel. kom.: 574 611 555 czynny od pn-pt w godzinach 8-18
e-mail: dystrybucja@pirania.info